ZIL-115 limuzinas


Šio automobilio grožiu bei linijų griežtumu savo laiku žavėjosi visi. Pasivažinėjimas "ZIL-115" limuzinu buvo nepasiekiama daugelio žmonių svajone, o specialistai, pagaminę šį automobilį, buvo laikomi vos ne dievais. Tačiau šis automobilis tiek anksčiau, tiek ir šiandien buvo ir bus transporto priemone, skirta tik tautos išrinktiesiems. Savo laiku tai buvo vienas iš pažangiausių SSSR inžinierinės minties kūrinių, su kuriuo šiandien ir pabandysime kiek iš arčiau susipažinti.

Pastaraisiais metais "ZIL-115" limuzinai atsirado kai kuriose privačiose kolekcijose, Rusijos automobilių nuomos punktuose. Vienas toks automobilis yra ir garsaus britų muzikanto Džeisono Keno garaže. "ZIL'as", kurį skaitytojai mato nuotraukose, anksčiau buvo eksploatuojamas pakankamai žinomo žmogaus - juo važinėjosi buvęs SSSR užsienio reikalų ministras Andrejus Gromyko.
ZIL-115 limuzinas
"ZIL-115" - pokario metų limuzinų valstybės galvoms "ZIS-110" bei "ZIL-111 Moskva" pasekėjas. Modelis pradėtas leisti 1978 metais. 1985 metais, prisilaikant tuometinių madų, apvalūs "zilo" žibintai buvo pakeisi kvadratiniais "Bosch" firmos žibintais. Dar po kelių metų modelis gavo ir naują indeksą - "ZIL-4104". Sovietiniais metais Maskvos gamykla per mėnesį pagamindavo po du tokius limuzinus. Pagridiniais automobilių užsakovais buvo CK politinis biuras, tarp užsakovų buvo ir gynybos ministerija. Toks automobilis galėjo būti eksploatuojamas tik specializuotame valstybiniame garaže. Vien dviejų tomų šio automobilio aptarnavimo instrukciją pusė metų rašė apie penkios dešimtys pačių geriausių "ZIL" kompanijos inžinierių. Dėl to šiandieniniai "ZIL" savininkai turi labai daug problemų šiuos limuzinus remontuodami, kadangi jokių atsarginių detalių, išskyrus pačią gamyklą, niekur kitur negausi.

Automobilis buvo dažomas nitroemaliniais dažais, todėl jo kėbulą reikėjo vos ne kas antrą dieną poliruoti. Išsiaiškinti, kas atsitiko su šio limuzino automatine greičių dėže arba su sudėtingiausia dviguba elektros sistemos grandine, galėjo tik pačios gamyklos inžinieriai.

šio automobilio konstrukcija turi rėmą, priekinė limuzino pakaba - nepriklausoma, užpakalinė - priklausoma. 7, 7 litrų darbo tūrio variklis dirba kartu su trijų laipsnių automatine pavarų dėže. Automobilio aušinimo sistemos apimtis irgi gana solidi - į ją telpa net 21,5 l skysčio. Variklis turi dvi užvedimo sistemas - įprastinę bei avarinę. Čia - net du akumuliatoriai, du benzino siurbliai, dvi elektros grandinės. Variklio galia - net 315 AG prie 4500 aps./min. 3600 kilogramų sveriantis limuzinas 190 km/val. greitį gali pasiekti per 13 sekundžių - puikus rezultatas tokiai sunkiai mašinai. Maža to, su visiškai nuleistomis padangomis šis automobilis gali važiuoti net iki 160 km/val. greičiu. Taigi, amerikietiškasis "Linconl Thown Car" net gali nebandyti lenktyniauti su rusiškuoju "ZIL-115", kadangi "amerikietis" pralaimės pagal beveik visus rodiklius.
ZIL-115 limuzinas
"ZIL'e" ypač jaučiama milžiniška šio automobilio dinamika: "automatas" kelias akimirkas pagalvoja, ir automobilio keleiviai tuoj pat pradedami spausti prie sėdynių nugarėlių. šis labai sunkus ir gremėzdiškas automobilis taip pat gali be didelių problemų apsisukti siaurame kelyje - jo apsisukimo spindulys - 15 metrų. Vieškeliais tokiu automobiliu geriau nesivažinėti - labai jau žema limuzino apačia. Stabdžiai - tiek priekyje, tiek gale - diskiniai, pajėgiantys sustabdyti net šilumvežį. Į benzino baką telpa 120 litrų benzino. Į ilgas keliones tokiu automobiliu geriau nesileisti, kadangi mažiausios benzino sąnaudos - 22 litrai šimtui kilometrų.

"ZIL-115" automobiliu galima vežti 7 žmones, salone yra stiklinė pertvara. Automobilio salonas yra daugiau panašus į baldų muziejaus ekspoziciją, kadangi tokių sofų, kokia yra šiame automobilyje, dar niekam neteko regėti. Automobilio salono apdailai panaudota 1 cm storio kareliškojo beržo inkrustacija. Bet štai vairuotojo darbo vietos idelia pavadinti negalima: ji beveik nepritaikyta aukštesnio ūgio vairuotojui. Tai ir suprantama - "ZIL" niekada nebuvo automobiliu vairuotojui.
Informacija iš ratai.lt (07.06)


AKCIJA!!!

HUMMER H2 22 vietų limuzinui
LIMUZINO NUOMOS KAINA 140Eur/2val.
Užsisakyk dabar paskambinęs aukščiau nurodytu tel. nr.

limuzinas Vilniuje Hummer


NAUJIENA!!!

2017 metų išskirtinis interjeras, klasika tapęs limuzinas Lincon TownCar 2017-Lincoln-Town-Car


Autopramoga limuzinai Facebook'e